Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Hurá, škola na lyžích

Od 13. – 20. února probíhal Lyžařský výcvikový kurz pro žáky ze 7. a 5. ročníků na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí pod vedením instruktorů – pedagogů.

„13. 2. jsme jeli na lyžařský kurz do Velkého Meziříčí, kde jsme se obuli do lyžařských bot a následně rozdělili do čtyř skupin podle toho, jak kdo umíme lyžovat. Koupili jsme si permanentky, rozdali rozlišovací vesty a měli jsme rozcvičku. Podle pokynů instruktora jsme pak jezdili a zkoušeli různá cvičení, abychom se zlepšili nebo ti, co stáli poprvé, aby vůbec sjeli dolů. Třeba – jízdu v pluhu, zastavení, otáčení, výstupy, carvingové oblouky, slalom, jízdu ve dvojici, na vleku, ale taky volné tréninkové jízdy. S kluky jsme si dali taky závody a dojeli stejně, akorát Eliška srazila Vojtu a ohnula mu trochu hůlku. O přestávce jsme svačili a koulovali se. Lyžařský výcvik byl super, líbil se nám, protože bylo dobré počasí a sníh. Příští rok pojedeme určitě znovu.“

Lyžaři z 5. B

339340341342345344364365366

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru