Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Podoby mléka 2019

Program Podoby mléka na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí děti velmi zaujal a pobavil. Žáci druhých ročníků měli možnost nahlédnout do tajů výroby másla, tvarohu a sýra. Tyto výrobky si sami pod vedením lektorů vyrobili a následně si na nich pochutnali. Neméně zábavnou částí programu se stala ochutnávka a porovnávání chuti mléka z běžného prodeje a mléka přímo od krávy a od kozy. Žáci se průběžně dozvídali mnoho zajímavého o výrobě mléka v minulosti a dnes, o jeho složení a především o významu mléka pro naše zdraví.

Za 2. ročník Mgr. Jitka Schwarzbachová

379380381382383384385

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru