Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Přednáška nejen o Janu Santinim

V osmém ročníku se žáci seznamují s různými kulturním slohy, věnují jim pozornost napříč vyučovacími předměty.

A protože se nám naskytla příležitost k rozšíření znalostí o baroku, barokní gotice, neváhali jsme a využili ji.

Paní učitelka Molnárová žákům povyprávěla o životních osudech geniálního stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla, ukázala jim mnoho krásných fotografií staveb, které sama při svých toulkách republikou pořídila.

V 8. B jsme žákům položili otázku, co si z přednášky zapamatovali. A bylo toho spousta, musíme žáky pochválit, dávali pozor a odnesli si hodně nových poznatků. Třeba že si Santini vystačil jen s pravítkem a kružítkem a přesto vytvořil nadčasové stavby. Nebo že dokázal mistrně využít hry světla a stínu, přesně věděl, kam dopadnou sluneční paprsky. A jaký zajímavý způsob uchovávání tepla na studená období Santini vymyslel. Mnozí si zapamatovali názvy některých staveb, zvláště těch na Vysočině, kam nemáme tak daleko.

Paní učitelce Molnárové děkujeme za její čas a zajímavou přednášku, která vhodně doplnila probírané učivo.

Mgr. Eva Čermáková

466467469470471

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru