Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Matematické soutěže na naší škole

Na přelomu března a dubna proběhly na naší škole matematické soutěže.

Celkem 35 dětí z 5. ročníku se letos opět zapojilo do mezinárodní matematické soutěže Pangea. Úlohy v této soutěži jsou různorodé a vybízí žáky k pečlivému myšlení. Mezi nejlepší řešitele patřili žáci z 5. A - Matyáš Řezanina, Matyáš Večeřa a Daniela Dufková.

Tradičně v pátek ve třetím březnovém týdnu proběhl Matematický klokan, kterého se mohou zúčastnit téměř všichni žáci ze školy, rozděleni dle věku do 4 kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Soutěže se zúčastnilo celkem 274 dětí. Na prvním stupni v kategorii Cvrček zvítězila Aneta Voborná (3. C) se 74 body, druhé místo obsadila trojice chlapců s 64 body – František Jelínek (2. B), Matyáš Doubek (3. A) a Stanislav Pelán (3. C). V kategorii Klokánek dominoval se 102 body Petr Hakl (4. B), o druhé místo se podělili s 89 body Matěj Hekal (4. D) a Patrik Klega (5. C). Na druhém stupni v kategorii Benjamín zvítězila Natálie Jelínková (6. C) s 89 body před Petrem Karáskem (7. B) s 83 body a Janou Ondráčkovou (6. C) s 82 body. V kategorii Kadet si nejlépe počínal Lukáš Rybníček (9. B) s 88 body před Denisou Čechovou (8. A) s 80 body a Matějem Zikou (8. C) se 79 body.

Dva týdny po Klokanovi proběhlo školní kolo Pythagoriády. Soutěže, která je určená žákům 5. – 8. ročníku základní školy, se zúčastnilo celkem 64 dětí. Soutěžící řeší celkem 15 úloh zaměřených na prostorovou představivost a logické myšlení. Za správně vyřešenou úlohu získává 1 bod, za špatné odpovědi se body nestrhávají. Úspěšným řešitelem je každý, který získá 10 a více bodů. V 5. ročníku dosáhlo na úspěch se shodným počtem 10 bodů 5 dětí – Aneta Vyskočilová, Ladislav Chadim, Kamila Žáková, Lukáš Rous (všichni 5. A) a Adam Brzobohatý (5. C). V 6. ročníku prolomila hranici úspěchu pouze Tereza Hrdličková (6. C) s 12 body. V 7. a 8. ročníku se bohužel nikdo z 25 soutěžících nezařadil mezi úspěšné řešitele.

Děkujeme všem zúčastněným v soutěžích a blahopřejeme úspěšným řešitelům.

RNDr. Iva Syslová, Mgr. Michal Pelán
učitelé matematiky

492493494495497496

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
Nahoru