Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Filmový pátek

První březnový pátek proběhla akce pořádaná Školním parlamentem naší školy „Filmový pátek“, který jsme zakončili přespáním přímo ve škole.

Filmový večer měl společné téma: filmové zpracování komiksu. V úvodní části jsme se seznámili s dějinami českého i zahraničního komiksu, který byl primárně určený pro děti. Věděli jste třeba, že mezi jeho první české představitele patřil Josef Lada či Ondřej Sekora a jeho Ferda mravenec? Dozvěděli jsme se i základní charakteristiku tohoto původně literárního žánru, na které jsme navázali rozdíly mezi filmovým a literárním zpracováním. Po zhlédnutí filmového zpracování Marvel Comics jsme si dlouho povídali a nakonec se přeci jen zavrtali do spacáků.

Páteční noc ve škole dopadla skvěle a všech třicet účastníků ze 7. – 9. ročníků si ji skvěle užilo. Snad i paní učitelky Robotková a Cendelínová, přestože jsme šli spát opravdu hodně pozdě. Ráno jsme uklidili třídy a pomalu se vypravili domů.

Zástupci ŠP

556557

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
Nahoru