Velká Bíteš

Aktuality

Filmový pátek

První březnový pátek proběhla akce pořádaná Školním parlamentem naší školy „Filmový pátek“, který jsme zakončili přespáním přímo ve škole.

Filmový večer měl společné téma: filmové zpracování komiksu. V úvodní části jsme se seznámili s dějinami českého i zahraničního komiksu, který byl primárně určený pro děti. Věděli jste třeba, že mezi jeho první české představitele patřil Josef Lada či Ondřej Sekora a jeho Ferda mravenec? Dozvěděli jsme se i základní charakteristiku tohoto původně literárního žánru, na které jsme navázali rozdíly mezi filmovým a literárním zpracováním. Po zhlédnutí filmového zpracování Marvel Comics jsme si dlouho povídali a nakonec se přeci jen zavrtali do spacáků.

Páteční noc ve škole dopadla skvěle a všech třicet účastníků ze 7. – 9. ročníků si ji skvěle užilo. Snad i paní učitelky Robotková a Cendelínová, přestože jsme šli spát opravdu hodně pozdě. Ráno jsme uklidili třídy a pomalu se vypravili domů.

Zástupci ŠP

556557

Anketa

Kolik času denně průměrně věnuješ přípravě do školy?
Výsledky

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
Nahoru