Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Květen – měsíc plný historie

V květnu zažili žáci devátých tříd nebývalé množství aktivit s dějepisnou tématikou. Všechny nějakým způsobem souvisely s učivem daného ročníku.

Počátkem měsíce za námi do školy přišel bývalý učitel a bítešský občan Mgr. Karel Kotačka. Poutavým způsobem dětem povyprávěl o závěru druhé světové války s důrazem na regionální události  týkající se velkomeziříčské tragédie ze 7. a 8. května 1945. Pan Kotačka žáky do své přednášky zapojil, takže nebyli jen pasívními posluchači, ale aktivními spoluhráči.

Další historické poznatky žáci získali díky workshopu Den, kdy se mlčelo. Hravou a neotřelou formou byly žákům přiblíženy okolnosti nástupu komunismu k moci. Programy  neziskové organizace Post Bellum žáky dovedou zaujmout a my rozhodně hodláme ve spolupráci pokračovat.

A konečně závěrem května se konala tradiční exkurze do Terezína a Lidic. Na vlastní oči jsme viděli místa, která v souvislosti s dějinami druhé světové války zná takřka celý svět.

Věříme, že zvolené programy žáky zaujaly, obohatily a pomohly jim pochopit některé mezníky složitého dvacátého století.

Mgr. Eva Čermáková, učitelka dějepisu

577578579580581583

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru