Myslivost

Ve čtvrtek 30. května 2019 bylo možné v Klubu kultury a Městském muzeu ve Velké Bíteši vidět fotografie, trofeje, vycpaniny a další předměty s mysliveckou tematikou v rámci ojedinělé výstavy Příroda – člověk - myslivost-umění pořádané p. Josefem Loupem.

Součástí zahájení výstavy bylo i vyhodnocení výtvarných děl v rámci žákovské soutěže na téma Barevná příroda, les a zvěř. Porota udělila celkem 15 cen. V kategorii 1.-5. ročník porotu zaujala díla těchto autorů: Kateřina Řezáčová 5.C, Nikola Dohnalová 5.C, Aneta Růžičková 2.B, Monika Velebová 1.A, Alena Chytková 1.A, Tereza Žaloudková 4.A, Kamila Žáková 5.A, Jan Burian 5.A, Ondřej Drlíček 4.B, Tereza Burianová 3.B  V kategorii 6.-9. ročníkKristýna Simonová 9.C, Šťávová Helena 9.A, Havlišová Monika 9.B, Trojanová Natálie 7.C, Coufalová Ema 8.B.

Následující den na naší škole proběhly besedy s mysliveckou tematikou, např. se spisovatelem Oldřichem Koudelkou a manželi Vaňkovými, lékařem MUDr. Klugem, fotografem přírody p. Ferencem, filmařem p. Pecháček a p. Hamerskou a dalšími myslivci.

Výstavu, na jejíž přípravě se podílela i naše škola, navštívila do 7. června v rámci výuky většina žáků.

Mgr. Pavel Holánek