Doprava s deváťáky

Na naší základní škole je už dlouholetým zvykem, že nejstarší žáci – deváťáci mají po celý školní rok patronát nad těmi nejmladšími žáčky – prvňáčky.

Jednou z akcí, která se většinou koná už během měsíce září, bývá dopravní výchova, kdy se malí školáčci učí za asistence těch velkých orientovat se v dopravě v okolí školy.

Dne 12. září 2019 v dopoledních hodinách si žáci zopakovali, upevnili a možná i prohloubili své znalosti získané např. v rodinách a mateřských školách. Po připomenutí základních pravidel silničního provozu vzorně přecházeli přes přechody pro chodce. V parčíku v blízkosti školy správně pojmenovávali dopravní značky, povídali si o bezpečnosti v dopravě, o cyklistech, o automobilech.

A jak hodnotí tuto akci deváťáci?

„Prvňáčci toho spoustu věděli a byli moc šikovní.“

„Bylo to fajn dopoledne, užili jsme si i legraci.“

„Taková spolupráce se nám líbila.“

Akce se vydařila i díky krásnému slunečnému počasí. Už nyní se všichni těšíme na další společné setkání.

Za učitele Mgr. Renata Pohanková