Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Hurá za stromy do přírody

V rámci hodiny Našeho světa a říjnové oslavy Dne stromů jsme se s dětmi z 1. C vypravili 11. října na celý den do lesa.

Cílem cesty bylo jak poznat zase o kousek více nové spolužáky, tak pozorovat jehličnaté a listnaté stromy v jejich přirozeném prostředí. Určovali jsme jejich názvy, přiřazovali k nim opadané listy, pozorovali jsme rozložení jehlic na větvičkách, velikost šišek. Lupami jsme zkoumali broučky, kůru, listy. A nechyběla ani stavba domečků z přírodnin.

Cestou jsme si zahráli na veverky, hledali jejich úkryt a poznávali potravu, kterou se na zimu zásobí. Věděli jste třeba, že: „Veverka doskočí až 4 metry daleko?“

Součástí byla i matematika a český jazyk, kdy děti skládaly z přírodnin příklady a písmenka. A v rámci tělocviku jsme trénovali turistiku. Všichni prvňáčci zvládli při tom všem běhání dojít až do Křoví. Za odměnu nás pak ke škole zavezl linkový autobus.

Mgr. Věra Robotková

068069070071072

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru