Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze do Vídně

V úterý 15. října se žáci 8. ročníku (doplněni několika žáky 9. ročníku) naší školy vypravili na tradiční podzimní zájezd do rakouské metropole.  V dopoledních hodinách v doprovodu paní průvodkyně prochodili centrum Vídně a měli možnost vyslechnout si základní informace k nejznámějším památkám jako jsou např. Wiener Rathaus, Hofburg, Burgtheater, St. Stephansdom, Hundertwasserhaus,… Odpoledne pak patřilo návštěvě zábavního centra Prater, kde si žáci mohli čas užít podle svých představ. Vyzkoušeli nejrůznější atrakce případně poseděli v příjemném počasí v parku.

Za vyučující německého jazyka Mgr. Alena Bílková a Mgr. Lucie Kubíčková

A jak hodnotí exkurzi naši žáci?

„Vídeň byla dobrá. Obešli jsme většinu známých památek. V autobuse jsem sice paní průvodkyni neslyšela, protože vzadu byli někteří ukecaní, ale ve Vídni jsem se pohybovala blízko ní a dozvěděla jsem se spoustu věcí.“

Ema Lavická 8.B

„Bylo to velice dobré, naučil jsem ne názvy nových míst. Podívali jsme se např. i k sídlu Habsburků. Ve Vídni byla zábava, bylo to super.“

Oldřich Halabala 8.B

„Vídeň jsem si moc užila a nejlepší byl Prater.“

Viktorie Cvetanová 8.B

078079080081082

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
Nahoru