Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Vyučování v hnízdech?

Děti jsou ve škole vedeny jak k samostatné, tak skupinové práci. A právě sezení v tzv. hnízdech - centrech výuky - žáky vyzývá ke spolupráci a komunikaci s ostatními. S prvňáčky z 1.C jsme to 18. října vyzkoušeli.

Vytvořili jsme čtyři pracovní hnízda M, ČJ, VV a ČJ. V každém z nich se soustředili na jeden konkrétní úkol. V matematice děti trénovaly sčítání, v českém jazyce na ně čekaly luštěnky ke svátku stromů. Ve výtvarné výchově kreslily šípkové keře. Nejzábavnější stanoviště „Jak chutnají písmenka?“ pak nabídlo možnost zapojení všech smyslů. Děti poznávaly jedenáct surovin z kuchyně zrakem, čichem i chutí. Závěrem je třídily do skupin dle začínajících písmen, které už uměly M, S, O. V průběhu dne si prošly všechna hnízda.

Při každé změně úkolů jsme si povídali, jak se jim spolupráce a úkoly daří. Mluvili jsme o vhodném řešení drobných nezdarů, povzbuzovali se k pomoci, radili si, jak na úkoly. Už teď se těší na příště.

Mgr. Věra Robotková

083084085086087

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru