O AIDS, sexu, lásce a věrnosti

Tak zněl název přednášky/besedy, kterou absolvovali žáci 9. ročníku na počátku listopadu.

Tohoto nelehkého tématu se ujal p. Tomáš Řehák z organizace Abatop z Hlinska, která se zabývá prevencí rizikového chování. Organizace se zaměřuje především na snížení rizika nákazy HIV/AIDS a jiných pohlavně přenosných chorob, omezení užívání návykových látek. Program se snaží vést k odpovědnosti za navazování partnerských vztahů, k vzájemné úctě, věrnosti a odpovědnému přístupu k sexu z hlediska zdraví.

Přednášející svou otevřeností a autentickými příběhy a fotografiemi žáky zaujal, sami uváděli, že získali nové informace a přednáška se jim líbila.

Z ohlasů vybírám:

„Beseda o AIDS se mi velmi líbila, hlavně nám bylo řečeno, jak se máme chránit.“

„Podal nám to tak, že nic neskrýval a ukázal nám tvrdou realitu nechráněného sexu a špatných rozhodnutí.“

„Beseda byla trochu smutná a depresivní, ale vzhledem k tématu je to pochopitelné. Bylo vidět, že ví, o čem mluví.“

Mgr. Markéta Velebová, metodik prevence