Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Preventivní programy

Koncem října a počátkem listopadu proběhly ve všech třídách na 2. stupni preventivní programy rizikového chování. S Centrem prevence ze Žďáru nad Sázavou, které nám prevenci zajišťuje, spolupracujeme již druhým rokem a musíme konstatovat, že programy jsou přínosné nejen daným tématem, ale slouží i k poznávání a stmelování kolektivů.

V letošním roce jsme se zaměřili na témata:

 • 6. ročník – bezpečné užívání internetu a rizika s ním spojená
 • 7. ročník – vztahy ve třídě, soužití chlapců a děvčat, tolerance
 • 8. ročník – návykové látky a závislosti, jak jim čelit
 • 9. ročník – finanční gramotnost, hospodaření s penězi, nebezpečí zadlužení

Preventivní programy proběhly i v některých třídách na 1. stupni:

 • 4. ročník – hodnota věcí, vandalismus
 • 5. ročník – vztahy ve třídě, spolupráce, naslouchání

Uvědomujeme si, že v současné době jsou naše děti vystaveny mnohým nebezpečím, před kterými bychom je měli varovat a pokusit se je na ně připravit. I proto v preventivních programech chceme pokračovat i v následujících letech.

Mgr. Markéta Velebová, metodik prevence

125126127128129130131132133134

Zřizovatel

 • Velká Bíteš

Podpořil

 • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

 • Učebna v přírodě
 • Příroda velkobítešska
 • Ověřená firma
Nahoru