Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Inkové v Brně

Ve čtvrtek 28. listopadu se místo odpoledního vyučování uskutečnila exkurze žáků osmých a devátých tříd na unikátní výstavu konanou na brněnském výstavišti pod záštitou prezidenta Peru. Nese příznačný název -  Poklad Inků.

Výstava zaujme originály zlatých předmětů  pocházejících z říše Inků, ale i dalších jihoamerických civilizací. Nezajímavé ovšem nebyly ani    exponáty související s našimi zeměmi – třeba ukázka zlata, z něhož je z velké části vyrobená  koruna českých králů.

Příjemné na výstavě je, že každý návštěvník obdrží audioprůvodce, takže si může výstavní sály prohlížet svým vlastním tempem.

Mgr. Eva Čermáková

189190191192193194195

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru