Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Anthropos a planetárium 2020

V zimním období pravidelně pořádáme pro žáky šestých tříd návštěvu brněnských vzdělávacích institucí – Anthroposu a planetária. Nejinak tomu bylo i letos.

V úterý 11. února nás autobus nejprve přivezl k planetáriu. Po tradičním seznámení s hvězdnou oblohou, nejrůznějšími souhvězdími a mlhovinami nás tentokrát čekal velmi zajímavý dokument o Měsíci a prvních lidech, kteří zde zanechali svou stopu.

Poté následoval přejezd do brněnských Pisárek, kde se nachází pavilon Anthropos. Seznámili jsme se s jeho historií, ale hlavně nás zajímaly exponáty – pravěcí lidé, jejich obydlí, zbraně, doklady jejich umělecké činnosti. Nic však v Anthroposu neohromí více než mamut v životní velikosti, u kterého jsme se nezapomněli vyfotografovat na památku.

Mgr. Eva Čermáková

304303302

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru