Adaptační kurz šestých tříd

V prvních zářijových dnes proběhly ve všech čtyřech šestých třídách adaptační programy. Uskutečnily se v prostorách bítešské Základní umělecké školy.

Jejich cílem bylo zejména bližší seznámení žáků, z nichž mnozí přišli z jiných základních škol.

Formou zábavných her se žáci učili spolupracovat, poznávat se, naslouchat svému okolí, nenásilně se připravovali na nové formy práce, které je na druhém stupni školy čekají.

Třídní učitelky lépe poznaly své nové svěřence a děkují  zejména školní preventistce Markétě Velebové a výchovné poradkyni Marii Vlčkové za skvěle připravený program.

Žáci se shodli, že se jim adaptační den velmi líbil. Nemuseli se učit, lépe poznali nové spolužáky, snažili se spolupracovat, zahráli si spoustu zábavných her a dozvěděli se o sobě samé pozitivní zprávy. Takto strávený čas podle nich určitě nebyl zbytečný.

Třídní učitelky šestých tříd