Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze Rosice

Ve čtvrteční odpoledne 23. 9. 2021 v krásném podzimním počasí se někteří žáci osmých tříd vydali do nedalekých Rosic.

V rámci projektu Šablony 2 pro ně byla připravena exkurze do renesančního zámku a krytu civilní obrany.

Oba dva objekty si jistě zaslouží pozornost návštěvníků, o renesanci se žáci učí ve škole a zde na vlastní oči viděli její základní znaky. A do krytu, který byl přichystán pro 60 vlivných osobností bývalého režimu, se jen tak někdo nepodívá!

Jak jsme od žáků zjistili, každého zaujalo něco jiného. Někomu se líbil zámek, jeho krásné štukové stropy nebo  tradiční zámecké papuče, v nichž to pěkně klouže, jiní dokázali ocenit na svou dobu velmi kvalitně vybudovaný kryt.

Odborníci, kteří žáky provázeli, dokázali svým projevem zaujmout, takže všichni snad odjížděli spokojeni a obohaceni o nové vědomosti.

Mgr. Eva Čermáková

026027028

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru