Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze NPR Mohelenská hadcová step

Ve středu 30. září 2021 navštívily třídy 8.C a 9.C Národní přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step. Exkurze se uskutečnila v rámci projektového dne mimo školu (projekt Šablony II).  Žáky čekaly aktivity s ornitologem Ing. Ivo Hertlem a vyučujícími přírodopisu. Vyplňovali pracovní listy, prováděli fotodokumentaci, pracovali s určovacími klíči nebo pozorovali pomocí dalekohledů.  

Dozvěděli se například, že:

  • podloží stepi tvoří hornina hadec,
  • v okolí se vyskytují vltavíny,
  • území se pečuje např. pomocí ovcí,
  • mezi zdejší biotopy patří step, skalnatá step, suťový les, řeka.

I když podzimní zatažené nebe nám neumožnilo pozorovat ještěrky zelené nebo sysly obecné, i tak jsme si mohli prohlédnout cvrčka, bobří okus, kavyly, ostřici nízkou, vzácnou kapradinu podmrvku hadcovou, sleziník hadcový, třešeň mahalebku, máčku ladní, brslen bradavičnatý, trávničku obecnou a řadu dalších druhů…

Mgr. Pavel Holánek

033034035036037038039

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru