Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Za kravičkami do Jinošova

Celkem 160 žáků ze 3. a 4. ročníků navštívilo 15. a 16. září Farmu a Oboru v nedalekém Jinošově.

První zastávkou byla Farma A. Z. O. Jinošov. Zde je mile přivítal a celým areálem provedl jednatel Ing. Petr Jelínek spolu s dalšími kolegy. Děti se během exkurze dozvěděly mnohé zajímavosti o životě a chování skotu i moderní produkci mléka. Prohlédly si jak jalovičky, telátka, dojnice, tak i býky. Většina našla odvahu a pohladila si je. Farma dodává mléko pro Jaroměřickou mlékárnu, děti si tak sýry odvezly i domů. Na závěr nejen chlapci ocenili přehlídku traktorů a kombajnů.

Poté se děti prošly po cestičkách mezi staletými duby, modříny a lípami v Jinošovské oboře. Postavily si lesní domečky, pozorovaly a poznávaly stromy, tlející kmeny, obdivovaly rychle pobíhající daňky. Půvabně se kroutící stezky je vedly kolem rybníka s kačery a kačenami, do hudebních altánů až k tomu na kopci, odkud byl krásný výhled na zámek Schönwald.

Mgr. Věra Robotková

060061062063064065

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru