Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze PP Květnice-Tišnov

V rámci Semináře z přírodopisu jsme 14. 10. 2021 podnikli výpravu do Královy jeskyně na Květnici v Tišnově.   Průvodce nám dělal odborník-speleolog pan Vít Kulhánek a díky jeho ochotě udělat výjimku a ukázat nám jeskyni, která není běžně dostupná veřejnosti, mohli naši žáci obdivovat krásnou výzdobu jeskyně a poslechnout si zajímavý, odborný výklad. Poté jsme ještě zavítali do mineralogického muzea-Galerie patriot, kde jsme obdivovali nejlepší vzorky sbírek řady významných sběratelů v České republice.

Dětem se exkurze líbila, byli unavení, ale obohaceni o spoustu vědomostí i zážitků.

Některé postřehy žáků:

„Jeskyně byla vyzdobena krásnými krápníky. Tuto jeskyni objevil před 50 lety náhodně myslivec se psem, který pronásledoval jezevce a propadl se tam.“

„Měli jsme obrovskou výhodu, že jsme se dostali do Královy jeskyně, kam se normálně nesmí. Taky rozhled z vyhlídky na Květnici byl nezapomenutelný.“

„Pan jeskyňář nám ukazoval různé druhy krápníků-stalagmity, stalaktity, stalagnáty a brčka a záclony. Jeskyně se mi moc líbila.“

„Moc hezký výlet, i počasí nám přálo.“

„Po prohlídce jeskyně jsme jeli do galerie plné krásných minerálů. Ty nejhezčí a nejzajímavější jsem si vyfotil a pár si jich i koupil. Poté jsme bohužel jeli zpět do Velké Bíteše. Galerie i jeskyně se mi moc líbily, dozvěděl jsem se spoustu nových věcí, ale obávám se, že je opět zapomenu.“

Ing. Renáta Pelánková, učitelka přírodopisu

073074075076077079080081082084085086


083

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru