Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Puntíkový den

V pátek 22. 10. 2021 jsme ve IV. D na ZŠ Velká Bíteš absolvovali Puntíkový den v rámci projektu Šablony II. Tento den si každoročně připomínají lidé, kterým není lhostejný osud pacientů trpících autoimunitním onemocněním psoriázou – lupénkou. Oblékli jsme se do puntíků a celé dopoledne jsme nasávali informace o této v populaci dosti rozšířené nemoci, o tom, jak se k lidem – hlavně dětem máme chovat. Hráli jsme různé hry a scénky na dané  téma. Vyzkoušeli jsme si v praxi také první pomoc při zástavě srdeční činnosti. Na náměstí pak děti za pomoci informačních letáčků oslovovaly náhodné chodce a velmi zasvěceně jim o potřebě pomáhat lidem s lupénkou vyprávěly. Poděkování patří mé dlouholeté kamarádce, zdravotní sestřičce z jihlavské nemocnice a současně osobě, která lidem trpícím psoriázou pomáhá a Puntíkový den každoročně zaštiťuje a organizuje – Mgr. Gabriele Doleželové DiS. Gabčo, děláš záslužnou věc, vytrvej!!!

Za děti ze 4. D ZŠ Velká Bíteš  - Mgr. Lea Fučíková, třídní učitelka

100101102103

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru