Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Návštěva městské knihovny

Žáci 6. a 7. ročníku naší školy zavítali v hodinách českého jazyka a literatury do bítešské městské knihovny.

Šesťáci si vyslechli povídání paní knihovnice o řazení a značení knih v knihovnickém systému. Zjistili, že jsou knihy rozděleny např. na oddíly pro dospělé, pro mládež, že existuje literatura naučná a beletrie apod. O tom, jak pozorně poslouchali, se přesvědčili ve druhé části programu, kdy měli za úkol pomocí on-line katalogu vyhledat umístění několika knih. Všem se podařilo knihu zdárně vyhledat a přinesli ji k nahlédnutí.

Sedmáci si poslechli infomace o pověstech, zhlédli ukázku z dokumentu, kde p. J. Kotík vyprávěl, jak to kdysi bylo v Bíteši s hrdelním právem, kde se soudilo a kde byla vykonávána spravedlnost. Na základě předem zadaných klíčových slov měli ve skupinkách sestavit pověst podle vlastní fantazie. Po přečtení vlastních verzí jim paní knihovnice prozradila správné znění pověsti. A tak se např. dozvěděli, jak to bylo se zvonem, sviní a pasačkou nebo o tom, jak Dominik Vodička zachránil zvony.

Třeba díky této akci si někteří žáci najdou cestu k pravidelným nebo alespoň občasným návštěvám knihovny.

Za učitelky českého jazyka Mgr. Renata Pohanková a Mgr. Markéta Velebová

123124125

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru