Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Beseda a výtvarný workshop se sochařem

aneb po ose.po spirále.po schodech

Ve středu 24. 11. 2021 nás svojí návštěvou poctil MgA. Václav Kyselka. Jeho tvorba zahrnuje sochy a objekty do exteriérů zahrad, veřejných prostranství ze dřeva nebo kamene, v ateliéru vytváří menší sochy ze dřeva, epoxidové pěny nebo asambláže kombinované z více materiálů.

Více zde: https://www.art-vaky.cz/o-nas/

Tento umělec si připravil pro žáky 7. C zajímavou přednášku s obrazovou prezentací svojí tvorby a instalací svých soch a dřevěných objektů. Seznámil je s postupem tvorby a s tím, co vše musí sochař udělat, než dokončí sochu, která se potom stane součástí krajiny, náměstí, zahrad, ... Žáci se mohli výtvarníka zeptat na vše, co je ohledně tvorby zajímalo.

Děti inspirované vyprávěním sochaře pana Kyselky se potom pokusily pod jeho vedením z dřívek a špachtliček, které přinesl, sestavit sochařský mini objekt a ten ještě mohly barevně dotónovat. Mladí výtvarníci si vedli přímo skvěle, některým trošku pomohl svou radou, a tak se všichni stali na chvíli moderními sochaři.

Pro všechny to byl zajímavý výtvarný zážitek.

S poděkováním panu sochaři Mgr. Veronika Bártová

138139140141142143144145146147

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru