Návštěva planetária

V pondělí 29. listopadu jsme společně s žáky 6. ročníku navštívili planetárium v Brně na Kraví hoře. Téma programu byla Sluneční soustava.

Než jsme se vydali po toulkách planetami Sluneční soustavy, prohlédli jsme si společně s panem lektorem hvězdnou oblohu a zároveň jsme si ukázali základní vesmírné objekty, které můžeme vidět na současné noční obloze.

Procházka planetami Sluneční soustavy byla velmi zajímavá. Žáci si mohli vybrat z nepřeberného  množství informací o planetách. A která se jim líbila nejvíce? Tak to necháme jen na nich.

Na úplný závěr jsme si prohlédli dalekohledy, ze kterých se pozoruje noční obloha.

Z planetária jsme  odjížděli spokojení a plní dojmů. Myslím, že se zase všichni rádi uvidíme vrátíme na nové programy.

Mgr. Cendelínová Jaroslava