Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Mikulášská nadílka v prvním ročníku

Ticho. Prvňáčci se pilně učí. Najednou… co to? Kdo to řinčí řetězy? To nic, pouze deváťáci, převlečení za Mikuláše a jeho tradiční doprovod, přišli potěšit své mladší spolužáky.

Do tříd nakoukne andílek. Za ním vážným krokem vkráčí Mikuláš a další sbor andělů. Dětem se rozzáří oči a pozorují, zda nejsou někde schovaní i čerti. Za ten půlrok každý prvňáček alespoň trošku zazlobil. Paní učitelka se ptá, zda může pustit do třídy také čertíky. Kluci hrdinně odpovídají, že ano. Takže nakonec do třídy symbolicky strčí střapaté hlavy houf čertíků.

U většiny prvňáčků mizí obavy a na tvářích se objevuje úsměv. Vždyť jsou to jen hodní čerti, žádní zlí raraši!

Mikuláš pozorně vyslechne básničky, které se naši nejmenší naučili, v některých třídách dojde dokonce na písně a taneček.

Čerti s anděli musí uznat, že takové šikovné děti si určitě zaslouží nějakou odměnu. A tak přijde na řadu i nadílka. Perníčky, samolepky i omalovánky jsou rozdány. Mikuláš se svojí družinou se loučí a prvňáčci se již začínají těšit na další překvapení, které jim v letošním školním roce deváťáci připraví.

Za třídní učitele 9. ročníku Mgr. Zdeňka Simonová

152153154

 

 

 155156157

 

 

158159160

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru