Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Chytřejší než Sherlock Holmes

Ve středu 10. listopadu 2021 navštívili žáci pátého ročníku VIDA! science centrum v Brně.

Absolvovali výukový program „Chytřejší než Sherlock Holmes“, v němž se pomocí promyšlených a zábavných úkolů seznámili s nejrůznějšími přírodními jevy. Díky jejich vyřešení získali informace, které je dovedly k závěrečnému heslu, a tak se jim podařilo otevřít skříňku s pokladem. Při programu prověřili své logické myšlení a schopnost spolupráce. 

V unikátní stálé expozici, která je rozdělena do šesti tematických celků, si prohlédli např. exponáty s názvy Horkovzdušný balon, Šlapací elektrárna, Kufr s gyroskopem nebo Vodíková raketa. Vyzkoušeli si rozpoutat tornádo, ustát zemětřesení, v obřím srdci poslouchali vlastní tep, pohráli si s oceánem v lahvi a moderovali předpověď počasí.

Zajímavý program byl zakončen zábavnou Science show, kde se dozvěděli zajímavé informace o rezonování lidského hlasu a jiných zvuků ve vzduchu i ve vodě.

Za žáky a vyučující z pátého ročníku Mgr. Hudcová Eva

168169

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
Nahoru