Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Ronja, dcera loupežníka

V úterý 1. února jeli žáci 3. ročníku do dětského Divadla Radost v Brně, aby zhlédli napínavé představení Ronja, dcera loupežníka. Příběh vychází z oblíbené dětské knihy švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové. Pro divadelní jeviště ho zpracovali tvůrci, kteří patří k současné špičce dětského divadla v Polsku, například skladatel Piotr Klimek.

Příběh dvou znepřátelených loupežnických rodin má tematicky blízko k příběhu Romea a Julie. Dvojice zamilovaných zde ale má, na rozdíl od shakespearovského dramatu, dobré zakončení. Námět inscenace je příležitostí k rozvíjení dialogu s dětským publikem na téma "jinakosti" a tolerance. Charakter představení skvěle využil hudebního potenciálu souboru Divadla Radost. Děti byly doslova unešené fantazií, proměnlivými kulisami a skvělou hudbou.

Mgr. Věra Robotková

232233235236

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
Nahoru