Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Hodina němčiny s rodilou mluvčí

V úterý 12. dubna navštívila hodinu němčiny v 8.ročníku Ella Mayerhofer. Ella se narodila v tzv. bilingvní (dvojjazyčné) rodině a trvale žije v rakouském hlavním městě Vídni.

Na úvod hodiny se našim žákům nejprve několika větami představila v německém jazyce. Všichni tak měli možnost poslechnout si němčinu od rodilé mluvčí a ověřit si svoji schopnost porozumět mluvenému slovu. Další povídání už proběhlo česky a žáci se během něho dozvěděli nejrůznější zajímavosti o životě ve Vídni, místních památkách, kuchyni, škole, kterou Ella navštěvuje (Komensky Schule in Wien),… Mohli si také porovnat, co máme ve škole podobné a co se naopak odlišuje. A protože byla poslední hodina před Velikonocemi, zmínila se Ella také o tom, jak se slaví velikonoční svátky v Rakousku.

Rakouská návštěva ve třídě byla pro žáky zpestřením běžné výuky a pro některé snad i motivací učit se německá slovíčka i nadále.

Za vyučující německého jazyka Mgr. Alena Bílková

295296

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru