Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Autorské čtení aneb jak se rodí kniha

Ve čtvrtek 7. dubna proběhlo v Městské knihovně velmi zajímavé autorské čtení pro žáky třetích tříd. Pozvání přijala spisovatelka Petra Braunová, která získala za svou tvorbu četná literární ocenění.

Na začátku paní spisovatelka přiblížila třeťákům proces vzniku knihy. Dozvěděli se, co dělá autor, kde čerpá náměty, co je to rukopis i komu jej odeslat. Následovalo poutavé vyprávění, co vše musí zajistit nakladatelství, od ilustrace, grafiky, korektur, tisk až po distribuci a financování, než se kniha ocitne mezi čtenáři.

Pro autorské čtení vybrala jednu ze svých 40 knih „Nejdůležitější na světě je kouzelné jablko“. Děti zaujala čtením napínavých úryvků i podrobnostmi o vzniku knih. Ví už třeba, že kniha vznikla na základě slohové práce její dcerky.  Na závěr besedy odpovídala paní Braunová na zvídavé dotazy dětí. Cenné rady získali zejména budoucí mladí „spisovatelé“.

Ve třídách pak děti tvořily myšlenkové mapy na téma Kniha, vlastní zápisky z besedy a některé začaly psát rovnou vlastní knihu.

Mgr. Věra Robotková

299300

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru