Matematický klokan

V loňském školním roce jsme se zúčastnili Matematického Klokana pouze formou on-line a počet řešitelů jsme museli omezit. Letošní Matematický Klokan se už konal tradičním způsobem dne 18. března 2022 a z naší školy se zapojilo 228 dětí.

Soutěž byla opět rozdělena do čtyř kategorií. Příklady s názvem Cvrček připadly dětem z druhého a třetího ročníku, ale zapojili se i dva prvňáčci. Klokánek počítali žáci ze čtvrtých a pátých tříd, úkoly z kategorie Benjamín byly záležitostí žáků z šestých a sedmých tříd a kategorie pod názvem Kadet přísluší osmým a devátým ročníkům.

Časový limit k vyřešení 24 nebo 18 (Cvrček) matematických úkolů je stanovený na 60 minut. Příklady jsou ve třech stupních obtížnosti a za to byli žáci hodnoceni třemi, čtyřmi nebo pěti body. Pokud byla chybná odpověď, odečítal se jeden bod, nezodpovězená otázka byla hodnocena nulou. Každému řešiteli bylo na úvod přičteno 24 bodů, maximum získaných bodů bylo 120, v kategorii Cvrček 90 bodů.

Nejlépe si vedli:

Kategorie Cvrček :