Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze do Prahy

V pátek 6. 5. jsme jeli na výlet do Prahy. Odjížděli jsme v 6 hodin ráno. V autobusu byla legrace a cesta rychle ubíhala. Naše první zastávka byla na Vyšehradě. Prošli jsme se v parku a navštívili jsme hřbitov Slavín, kde jsou pochovány známé osobnosti, o kterých jsme se učili, např. Božena Němcová nebo Jan Neruda. Dále jsme prošli několik dalších památek, jako je Karlův most, Pražský hrad, Chrám sv. Víta atd. Rozchod, který byl na Václavském náměstí, se nám moc líbil. Následně jsme se svezli metrem. Vystoupili jsme na zastávce Opatov, odtud jsme jeli autobusem domů. Exkurzi jsme si velmi užili.

Pelánová, Dačevová – 7.A

… na Vyšehradě jsme viděli místo, odkud skákal Šemík. Nejvíce nás zaujali místní holubi. A přispěli jsme šest korun bezdomovcům.     

Trčková, Zezulová – 7.A

Viděli jsme spoustu zajímavých památek, nejvíce se nám líbilo Pražské Jezulátko. V metru se nám jelo dobře, ale neměli jsme si kam sednout. Výlet byl povedený.

Pavlarová, Ráčková – 7.A

Nejlepší zážitek byla výměna stráží na Pražském hradě.

Babák, Nováček – 7.A

Nejvíce se nám líbil Karlův most, na kterém byla spousta umělců, malířů a hudebníků.

Sklenářová, Milerová, Beránková – 7.A

Naši pozornost upoutali krásní pražští holubi, se kterými jsme ve volných chvílích dováděli.

Rozchod na Václavském náměstí byl nejlepší, ale mohl být trochu delší.

Žaloudková, Slavíková – 7.A

Bylo tam hodně žebráků. Líbil se nám rozchod na Václaváku.

Kolek, Obořil – 7.A

A ještě připojíme pohled Katky Ondráčkové z 7. B

Praha je krásné a moderní město, do kterého se 6. máje vydaly třídy 7. A, B, C a D doplněné některými žáky z osmých tříd.

Vlastně ani není, co by se mi na Praze nelíbilo, vždyť je to město se vším všudy. Je plná krásných výhledů, památek… a schodů. V našem hlavním městě jsme strávili skoro celý den a je až neuvěřitelné, co všechno jsme viděli. Od rotundy sv. Martina přes Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most, orloj až po Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod, po kterém jsme se metrem přepravili na zastávku na okraji Prahy. Tam už na nás čekal autobus.

Budu na tento výlet vzpomínat dlouho, jelikož to byl můj první výlet do Prahy a byl úžasný a předčil mé očekávání!

346347348349350351352353354355356357358

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru