K-centrum Noe Třebíč

K-centrum Noe z Třebíče je organizace, která pomáhá lidem s drogovou závislostí. Pracovníci této organizace se snaží snižovat poptávku po drogách, aktivně vyhledávají drogou ohrožené lidi v jejich vlastním prostředí, snaží se vytvořit vzájemnou důvěru mezi klientem a pracovníkem centra a usilují o změny, které povedou k abstinenci.

O své činnosti a nebezpečí užívání drog přijeli pracovníci K-centra přednášet během května i našim deváťákům.

Podle ohlasů přednáška obsahovala hodně informací, které již žáci znali z hodin výchovy ke zdraví, nicméně byla obohacena o postřehy z praxe. Byly jim ukázány vzorky drog, s virtuálními brýlemi si mohli vyzkoušet, jak se může člověk cítit pod jejich vlivem.

Mgr. Markéta Velebová, metodik prevence

Několik postřehů žáků:

Je skvělé, že se o drogově závislé nějakým způsobem starají.

Je dobře, že se lidem vyměňují zdarma stříkačky a testy, aby se nešířily nemoci.

Nikdy jsem o K-centru neslyšela, ale je dobře, že něco takového existuje.

Co si z této besedy odnesu? Je velmi pravděpodobné, že na návykové látky vznikne závislost, když to budeme zkoušet. Hlavní je tedy nic nezkoušet.