Vítejte v krásném světě

16. května se uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy výtvarných prací žáků školy s názvem Krásný svět. Děti v rámci vernisáže vystoupily s hudebním pásmem. Podpořit je přišli pedagogové, rodiče i veřejnost.

Ředitelka školy Mgr. Věra Kroutilová v úvodním slovu objasnila, proč směřovali žáci své práce právě k tomuto tématu. Důvod je prostý. Dnešní svět často postrádá pozitivní myšlení a je vnímán spíše negativně, což je ovlivněno mnoha faktory a situacemi, které nás obklopují. Proto je tedy smyslem naší výstavy připomenout a probudit v nás zejména to krásné, příjemné a pozitivní.

Žáci ve vlastním pojetím krásy světa vytvořili originální díla, ve kterých ukázali, že jsou schopni vyjádřit a ztvárnit krásu, která nás obklopuje.

Pracovali například s tématy rodiny, přátelství, s věcmi a okamžiky, které jim přinášejí radost, mezi něž náleží i cestování a pobyt v přírodě. Vznikaly tak rozsáhlé projektové řady napříč předměty.

pedagogové školy