Praha

Žáci letošních devátých tříd byli v sedmé třídě ochuzeni o tradiční návštěvu našeho hlavního města. Ale s dvouletým zpožděním se přeci jen do Prahy vypravili.

Dvacátý květnový den letošního roku byl krásný a slunečný, někdy nám bylo při naší procházce, jež čítala okolo 20 000 kroků, až velké horko. Naší aktivitě to však rozhodně neubralo a celý výlet jsme si pěkně užili. Navštívili jsme tradiční turistické cíle, jako je Vyšehrad nebo Pražský hrad. Zastavili jsme se u Lorety a Černínského paláce. Vystoupali jsme po 215 schodech na věž kostela sv. Mikuláše na Malé Straně. Podívali jsme se na Lennonovu zeď. Rozběhli jsme se po Václavském náměstí a do cíle našeho putování dojeli bez problémů metrem.

Věřím, že žáci budou na hezký výlet dlouho vzpomínat.

Mgr. Eva Čermáková

Veronika Divácká, Eliška Stará a Tiziana Velebová řekly:

„V Praze se nám moc líbilo. Hodně jsme fotily a také jsme využily znalost angličtiny při komunikaci s mladými Belgičany, s kterými jsme se seznámily. Večer nás bolely nohy, ale i tak jsme si to užily.“

Danila Krukouski:

„V Praze bylo dobře. Je to krásné město. Hodně jsme chodili a viděli mnoho zajímavého, třeba Vyšehrad, Pražský hrad a Václavské náměstí.“