Páťáci v Praze

Ve středu 18. května 2022 se tři třídy žáků pátých ročníků společně vydaly do našeho krásného hlavního města. Počasí nám v Praze přálo, turistů bylo přiměřeně, a tak děti mohly zhlédnout v klidu nejkrásnější pražské památky.

Petřínská rozhledna některé překvapila svými 299 schody, odměnou však byl krásný výhled do okolí. Zrcadlové bludiště žáky rozesmálo svou částí pokřivených zrcadel. Poté jsme už spěchali, abychom stihli střídání stráží na Pražském hradě. Katedrála sv. Víta nás ohromila svou krásou a za chvíli jsme se již procházeli po Karlově mostě. Orloj na Staroměstském náměstí nás udivil svou velikostí a už jsme se těšili na voskové figuríny do muzea Madame Tussauds. Na Václavském náměstí jsme kousek od jezdecké sochy nasedli společně do metra a po napínavé jízdě jsme dorazili do OC Chodov, kde jsme se občerstvili a nakoupili si suvenýry.

Pro některé děti byl výlet do Prahy jejich prvním seznámením s naším hlavním městem, a tak jsme rádi, že se vše vydařilo a výlet si všichni užili.

Za žáky a vyučující 5. ročníků Mgr. Hudcová Eva