Mohelenská hadcová step

V pátek 13. května a ve čtvrtek 19. května navštívili žáci sedmého ročníku Národní přírodní rezervaci Hadcovou step. Počasí oběma skupinám vždy přálo, takže podmínky pro pobyt a pozorování v přírodě byly ideální. Žáci se seznámili s jedinečným prostředím Mohelenské hadcové stepi, prošli si asi 4 km dlouhou naučnou stezku, mohli vidět místní zajímavosti, zkoušeli si sami pomocí klíčů a atlasů určit druhy rostlin a živočichů, které cestou potkali. Někteří s nadšením odchytávali i různé druhy hmyzu, případně si je fotili.  V průběhu vycházky si žáci ve skupinách vyplnili podle výkladu svých učitelů pracovní listy. Všechny skupiny listy zvládly výborně vyplnit. Na exkurzi tak bylo jasně vidět, že o přírodě se člověk nejvíce dozví a naučí právě venku.

Za vyučující přírodopisu Mgr. Alena Bílková

A jak hodnotí návštěvu Mohelna sami žáci?

„Exkurze na Mohelno se mi moc líbila. I když si někteří lidé myslí, že na stepi nemůže být zábava, mýlí se. Viděli jsme vzácnou ještěrku zelenou, chrobáka a plno jiných živočichů i rostlin. Trochu mě mrzí, že jsme neviděli sysla, ale i tak to bylo zajímavé.“

Kateřina Ondráčková 7.B

„Exkurze byla zajímavá. Bavilo mě prakticky poznávat rostliny a živočichy. Zaujaly mě ještěrky, akorát nám vždy utíkaly. Cesta tam byla v pohodě, ale zpátky už byla únavná. Viděli jsme také Dukovany a fotili jsme se.“

Denisa Neubauerová 7.B