Převlekový týden

V týdnu od 9. do 13. května probíhal na 2. stupni „Převlekový týden“. Školní parlament pro žáky od 5. do 9. ročníku připravil na každý den jedno téma – „dress-code“, dle kterého si dobrovolně vymýšleli outfit a třeba i náladu.

• Pondělí – Pyžamo
  • Úterý – Kluci za holky, holky za kluky
  • Středa – Ples, společenská událost
  • Čtvrtek – Sportovní utkání
  • Pátek – No backpack day aneb přineste si učebnice v čemkoli jiném než ve školním batohu.

Co týden přinesl? Určitě přemýšlení a hledání, jak se trefit do tématu. V pondělí jsme tak na chodbách potkávali spoustu dětí v pyžamech či županech. Úterý přineslo nevítanou proměnu a spoustě dívkám se v šatníku objevily kšandy, košile, klobouky i kníry. Chlapcům to klapalo v botách na podpatcích a garderobu a líčení měli s největší pravděpodobností zapůjčenou od sester nebo maminek. Ve středu se školní jídelna zaplnila dívkami ve společenských šatech, krásných účesech i mladíky v košilích a kravatách. No a v pátek jste i vy mohli potkat na ulicích před zahájením vyučování, jak školáci vezou kufry, nákupní košíky, kotouč, ptačí klec, konev či kbelík – ve všem přepravovali pomůcky k vyučování.

Převlekový týden přinesl spoustu dobré nálady, originálních převleků a svérázných tašek netašek.

Koordinátor ŠP, Mgr. Věra Robotková