Krajské setkání školních parlamentů

Zástupci školního parlamentu ZŠ Velká Bíteš se ve středu 8. června zúčastnili VII. konference školních parlamentů. Setkání proběhlo na krajském úřadě v Jihlavě. Zúčastnilo se ho 23 škol z Kraje Vysočina.

Každý parlament představoval úspěšné akce, které ve školním roce pro své spolužáky zorganizoval. Naši parlamenťáci: Katka Ondráčková, Monika Antalíková, Viky Hanzelková, Matěj Mička a Ondra Foltýn ostatní seznamovali s naší soutěží pro celou školu O nejhezčí vánoční výzdobu a Převlekovým týdnem.

Nedílnou součástí akce byla i skupinová práce na tématech spojených s prací dětských parlamentů. Každá skupina vytvořila plakát a své návrhy odprezentovala. Děti načerpaly mnoho podnětů a nápadů pro práci parlamentu v příštím roce a poznaly spousty dalších zapálených parlamenťáků z jiných škol.

Mgr. Věra Robotková, koordinátor ŠP