Německá jazyková animace

V úterý 7. června navštívila naši školu lektorka Simona Pöder Innerhofer s programem Jazykové animace. Program byl tentokrát určený žákům 8.ročníku. A co vlastně je jazyková animace?

Jazyková animace je hravá a nekonvenční metoda která:

• podněcuje zájem o jazyk a kulturu sousední země
  • zábavným způsobem přibližuje základy cizího jazyka a prohlubuje získané znalosti
  • pomáhá překonávat ostych při používání cizího jazyka a obavu z chyb
  • podporuje iniciativu a kreativitu účastníků, kteří jsou do programu aktivně zapojeni

Naši žáci si mohli zábavnou, hravou a aktivní formou procvičit známá i neznámá slovíčka, jejich výslovnost a použití.  Dozvěděli se také o působení česko-německé organizace Tandem, která podporuje vzájemnou komunikaci a vztahy mezi českými a německými studenty, případně jejich výměnné pobyty.  Pro mnohé bylo jistě překvapením, že i někteří studenti v Německu se učí česky. V neposlední řadě měli možnost slyšet výbornou výslovnost paní lektorky, která už 6 let žije v rakouské Vídni.

Za vyučující německého jazyka Mgr. Alena Bílková