Permonium

V pondělí 13. května 2022 žáci 5.A a 5.B navštívili zábavní park Permonium v Oslavanech.

Na velké ploše bývalého rosicko-oslavanského revíru se nachází 26 různých atrakcí – uzlů, v nichž se odehrává interaktivní hra, „Magic Permon“, kterou jsme si vyzkoušeli. Páťáci zde nalezli největší nadzemní bludiště v ČR imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu a reálné štoly, v nichž byly umístěny další zábavné aktivity.

Plnili jsme různé úkoly – vědomostní, znalostní, ale také fyzické a adrenalinové, které byly zadávány pomocí veršovaných indicií. Permoni nám kladli nejrůznější překážky, a tak zvítězit nad nimi nebylo jen tak. Nakonec se to všem podařilo a děti si odnesly zaslouženou odměnu.

Návštěvu Permonia jsme si všichni užili a zábavnou formou zopakovali vědomosti o nerostných surovinách.

Za žáky a vyučující 5. ročníků Mgr. Hradilová Markéta