Dračí lodě

17. 6. 2022 se naše škola již potřetí zúčastnila soutěže DRACUP, která spočívá ve veslování v dračích lodích. Závod se konal na rybníku ŘEKA poblíž Krucemburku.

Naše posádka s názvem VYLODĚNÍ V NORMANDII, která z velké části neměla s tímto sportem žádnou zkušenost, absolvovala před samotným závoděním výcvik na jedné z lodí. Po slavnostním zahájení, rozcvičce a tréninkové jízdě začaly samotné závody. Vždy v lodi bylo 20 veslařů a 1 bubeník a závodilo se na vzdálenost 200 m. Každý tým podstoupil dvě jízdy, přičemž se časy z obou závodů sčítaly. Po odjetí všech lodí se naše posádka, složená převážně z žáků 9. tříd, radovala z konečného 2. místa z 12 soutěžících.

Samotná sportovní akce byla velmi dobře zorganizována, hudba, koupání, bufet pod stanem, skvělá nálada a pěkné počasí.

Pevně doufáme, že se tato akce na naší škole udrží, a že i v budoucnu budou další úspěchy nebo minimálně užité veslování.

Složení posádky Vylodění v Normandii:

Jan Musil (kapitán), Vanda Coufalová (zástupce kapitána), Monika Kozlová (bubeník)

Anna Coufalová, Katka Janštová, Natálie Jelínková, Lucka Krejčířová, Nikol Pavlíčková, Tereza Robotková, Ema Urbanová, Filip Hamřík, Jonáš Janík, Lukáš Kročil, Jan Krupička, Karel Musil, Radim Osoba, Vít Preis, Tomáš Nováček, Martin Slavíček, Matyáš Sýkora, Adam Škoda, Kristína Bradáčová (asistent)

Mgr. Naděžda Malcová a ing. Renáta Pelánková

512513514515516517518519520521522523524525526527528529530531532533