Projektový den Zdraví v 8. ročníku

V úterý 21. června jsme měli projektový den Zdraví. Nejdříve jsme se rozdělili do tří skupin a postupně se vystřídali ve třech dílnách.

V dílně u p. uč. Cendelínové jsme si zažili slepotu, neměli jsme nohy a ruce a neslyšeli jsme. Učili jsme se i znakovou řeč a Braillovo písmo.

V dílně u p. uč. Pelánkové jsme si vyzkoušeli, jak se šíří nemoci a jak nejlépe zabránit šíření virů.

V poslední dílně u p. uč. Kolářové jsme se dověděli spoustu zajímavostí o zdravé výživě a poznávali jsme ovoce a zeleninu podle chuti.

Druhá část projektu probíhala v tělocvičně. Jednotlivé třídy soutěžily v různých disciplínách. Ošetřovali jsme zranění, poznávali jsme různé nemoci, které naši spolužáci předváděli pomocí pantomimy. Také jsme přenášeli zraněného a zopakovali si tělovědu. Bavilo nás poznávat koření a poslední hra Vláček.

Projektový den se nám moc líbil.

Mgr. Dagmar Kolářová za žáky a třídní učitelky 8. tříd