Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Maluj jako Leonardo

V úterý 20. 9. 2022 vyjeli zástupci žáků 8. ročníků do Technického muzea v Brně, aby se dozvěděli zajímavosti o Leonardu Da Vincim a vyzkoušeli si „malovat jako on“.

V muzeu si žáci prošli nejprve komentovanou výstavu jeho vynálezů, které o mnoho staletí předběhly jeho dobu, a potom se přesunuli do výtvarného ateliéru, kde vyzkoušeli techniku sfumato a míchání barev, jak to kdysi zřejmě dělával Leonardo.

Zjistili, že tehdy si všechny barvy míchali umělci sami a nekupovali je v obchodě. Sami si barvy míchali pomocí lněného oleje a přírodních surovin…např. papriky, kurkumy, kakaa, ječmene, řasy spiruliny,…

…no, nebylo to tehdy vůbec jednoduché.

Mgr. Veronika Bártová

032033034035036038039

 

040041042043044

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
Nahoru