Návštěva Velkého Meziříčí

Ve středu 12. října 2022 navštívily třídy 5. C a 5. D sousední město. Na zdejším zámku jsme nejprve pátrali po tajích 40 m hluboké hradní studny, kterou údajně vykopal čert z jednu jedinou noc. Děti si prohlédly všechny vlastníky hradu, pozdějšího zámku, na velmi zdařilých papírotiskových matricích, které vytvořila naše velmi milá průvodkyně, středoškolská učitelka PaedDr. Eva Kočí Valová. Poté žáci sami tvořili svou vlastní papírovou podobiznu čerta, tím se zapojili do velkomeziříčské soutěže o nejlepší papírotisk. S průvodkyní jsme si zámek a jeho obytné místnosti prohlédli. Zavítali jsme také do místní knihovny, kde jsme spolu s její ředitelkou Mgr. Ivanou Vaňkovou vyřešili záhadu „policejního pomníčku“ - násilné trestné činnosti z 19. století. Exkurze se nám vydařila a přivezli jsme si nové poznatky a zajímavé zážitky.

Za oba páté ročníky Mgr. Lea Fučíková