Na exkurzi v Brně

Do Brna zavítá každý z nás jistě docela často a s jeho historickými památkami jsme více méně seznámeni. Žáci devátých tříd, kteří navštěvují povinně volitelný předmět ruský jazyk, o historii města poslouchali výklad v ruském jazyce.

Na začátku se podívali na město z ptačí perspektivy, tedy z vyhlídky na Staré radnici. Odtud zamířili na Zelný trh, nahlédli do foyer divadla Reduta, prohlédli si náměstí Svobody a svou procházku zakončili u sochy Jošta na Moravském náměstí.

O všech zajímavostech jim byl podán výklad v ruštině, paní průvodkyně se skutečně snažila, aby jí žáci se základy cizího jazyka rozuměli. A dařilo se jí to, exkurze se žákům líbila a hodlají si ji ještě v letošním školním roce zopakovat.

Mgr. Eva Čermáková