Třída a její svět

V týdnu od 7. listopadu čekal žáky sedmých tříd program připravený Charitou ze Žďáru nad Sázavou s názvem Třída a její svět. Cílem tohoto programu bylo zmapovat prostředí v jednotlivých třídách, upozornit na případné neshody mezi žáky a pokusit se je odstranit. V tříhodinovém cyklu se pracovalo v různých skupinkách, děvčata měla například svýma očima zhodnotit mužský svět a chlapci na oplátku ten ženský. V závěru tříhodinového bloku čekala žáky týmová aktivita, v níž bylo potřeba spolupracovat a domluvit se beze slov. Řadili se například podle data narození, barvy očí apod.

Některým žákům sice nebyly všechny aktivity příjemné, ale shodli se, že program byl vcelku přínosný a donutil je znovu zamyslet se nad vztahy mezi děvčaty a chlapci ve třídě.

Za třídní učitelky 7. tříd Mgr. Eva Čermáková a Mgr. Renata Pohanková