Pythagoriáda 2022

V pátek 21.10. 2022 proběhlo na naší škole školní kolo Pythagoriády, šlo již o 45. ročník této matematické soutěže určené žákům 6. – 9. ročníku základní školy a matematicky nadaným z 5. ročníku. Letos se soutěže zúčastnilo celkem 45 dětí. Soutěžící řeší 15 otevřených úloh, za správně vyřešenou úlohu získává 1 bod, za špatné odpovědi se body nestrhávají. Mezi úspěšné řešitele (zisk 9 a více bodů) se v tomto ročníku zařadili z 9. ročníku Adam Brzobohatý s Jindřichem Novotným, Matěj Hekal a Jiří Pařil z 8. ročníku, Marie Hrdličková a Dominik Kovářík ze 7. ročníku a Metoděj Vojtěch z 5. ročníku, který si úspěšně poradil s úlohami pro 6. ročník. Tito řešitelé se nominovali do okresního kola, které je na programu koncem listopadu.

Děkujeme všem zúčastněným v soutěžích a blahopřejeme úspěšným řešitelům.

Za pedagogy matematiky Mgr. Michal Pelán