Halloween

V anglicky mluvících zemích probíhá 31. října svátek Halloween. Původně keltský lidový svátek se dnes slaví převážně v USA, Kanadě, Velké Británii a Irsku. Školní parlament naší školy vyzval spolužáky, aby se zapojili a svátek si vyzkoušeli.

V pondělí 31. října se ve třídách objevili netopýři, pavouci, vše zdobily vyřezávané dýně a zněly anglické písně typické pro koledování. Mnoho dětí se převléklo do kostýmů za čarodějnice, kouzelníky, kostlivce a další strašidelné bytosti. Zejména v rámci hodin anglického jazyka si žáci povídali o koledování, učili se novou slovní zásobu, zpívali a vyráběli dekorace.

Deváťáci si navíc připravili aktivity pro malé prvňáčky. Vzali si s sebou na pomoc hry. Společně si zahráli pexeso, Člověče nezlob se nebo domino a všichni se dobře bavili. Už nyní se těší, až zase vyrazí do prvních tříd.

Mgr. Jaroslava Cendelínová, za 9. ročníky a Mgr. Věra Robotková, koordinátor ŠP