Online svět a já

Ve dnech 4. a 7. listopadu se žáci 6.ročníku zúčastnili preventivního programu připraveného Charitou Žďár nad Sázavou s názvem Online svět a já.

Blok se věnoval tématu online světa a života v něm. V rámci bloku se žáci prostřednictvím technik zážitkové pedagogiky či rolových aktivit zamýšleli nad tím, proč je pro ně internet lákavý, jaké nástrahy na ně mohou v prostředí online světa čekat, jak se chovat na internetu bezpečně, jaké údaje o sobě na internetu sdělovat nebo jak může pohyb na internetu ovlivnit i náš reálný život.

Většinu informací žáci již v průběhu minulých let v prostředí naší základní školy získali, ale vzhledem k tomu, že se jedná o velmi závažnou problematiku, je třeba si tato důležitá fakta stále připomínat.

Děti program bavil, což se projevilo jejich pozorností a příjemnou atmosférou v průběhu celé akce.

tř. učitelky 6. ročníku