Velký úspěch našich žáků v okresním kole Pythagoriády 2022

22. listopadu proběhlo polodistanční formou okresní kolo Pythagoriády. Šest našich úspěšných žáků ze školního kola bylo ve škole připojeno k videokonferenci a řešilo v jednotlivých kategoriích klasické papírové zadání, které tradičně obsahovalo 15 úloh.

Úspěšný byl ten, kdo zaznamenal 10 a více bodů. Z naší školy to byli hned tři řešitelé, což je velký úspěch. Z 9. ročníku Adam Brzobohatý obsadil se 13 body 2. místo. Marie Hrdličková se v 7. ročníku umístila s 10 body na 3. místě a v 6. ročníku se mezi o rok staršími soutěžícími prosadil z 5. třídy Metoděj Vojtěch, který s 11 body obsadil 2.místo.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i ostatním řešitelům okresního kola – Matěji Hekalovi a Jiřímu Pařilovi z 8. ročníku a Jindřichu Novotnému z 9. ročníku!

Pár čísel na závěr:

Účast ve školním kole            řešitelé okresního kola           úspěšní řešitelé OK

6. ročník                     532 žáků                                 53 ž.                                        14 ž.

7. ročník                     442 ž.                                      58 ž.                                          3 ž.

8. ročník                     428 ž.                                      39 ž.                                          5 ž.

9. ročník                     433 ž.                                      59 ž.                                        20 ž.

pdfVýsledková listina84.31 KB

Za vyučující matematiky Mgr. Michal Pelán